Prechod na navigáciu Hlavné menu
AZOTER, s.r.o.

Aplikácia

Použitie a dávkovanie prípravku


Používa sa preemergentne 10 – 14 dní pred sejbou. Pri vyšších teplotách nad 20°C treba zapracovať tento prípravok do pôdy v priebehu 3 – 4 hod., aby mikroorganizmy neboli vystavené dlhodobo silnému slnečnému žiareniu. Aplikuje sa postrekovačmi na povrch pôdy. Riedi sa vodou v pomere 1:30 – 1:50 l    v závislosti od postrekovacích mechanizmov. Miešateľnosť prípravku je dobrá, dá sa miešať a spoločne aplikovať s herbicídmi a fungicídmi okrem tých, ktoré obsahujú baktericidné látky.

Doporučená dávka je 10 l na 1 ha (min. však 300 l pripraveného roztoku na 1 ha), pričom deklarované hodnoty zaručujú účinok, ktorým sa dá nahradiť použitie klasických priemyselných hnojív. Pri tomto množstve dávkovania azotobacter a azospirillium pravidelne viažu dusík a dodávajú ho koreňovému systému rastliny, ktorý zodpovedá cca 130 – 150 kg dusíka v čistých živinách.

Podobným systémom Bac. megatherium uvoľňuje viazaný fosfor v pôde a sprístupňuje pre plodinu. Množstvo takto uvoľneného fosforu zodpovedá na konci vegetačného obdobia cca 60 – 80 kg fosforu    v čistých živinách.

 

 

 

 

 

 


 

Aplikátory

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 310685

Úvodná stránka