Prechod na navigáciu Hlavné menu
AZOTER, s.r.o.

AZOTER SC

AZOTER SC je mikrobiálny výrobok. Ako kvapalná látka pôsobiaca na základe baktérií pôvodnej mikroflóry sa aplikuje do pôdy a svojim pôsobením v pôde vytvára dostatočné množstvo dusíka , fosforu a produkciu rastových faktorov. Tento výrobok obsahuje aj pleseň Coniothyrium minitans, ktorá pôsobí preventívne proti bielej plesni nachádzajúcej sa v pôde. Coniothyrium minitans nenapáda rastlinu, ale obmedzuje a ničí tvorbu plesne tipu sclerotinia v pôde, ktorá spôsobuje vädnutie rastliny. Týmto sa vytvára účinná pomoc pre obmedzenie výskytu choroby tipu scelerotinia.

Hodnota pH 6,0-8.5
Počet vitálnych mikroorganizmov v ks/ml:
Azotobacter croococcum min 2 x 109
Azospirillum brasiliense min 2 x 109
Bacillus megatherium min 1,5 x 108
Coniothyrium minitans min 1,5 x 103
Obsah rizikových látok: obsah rizikových látok vyhovuje limitom platným v SR.

Rozsah a spôsob použitia:
Výrobok je možné používať na hnojenie všetkých druhov plodín ,ktoré môžu byť napadnuté Sclerotinia sclerotioru-Sclerotonia (slnečnica,repka olejná)
Výrobok sa aplikuje do pôdy pred sejbou. Po aplikácii sa musí zapracovať do pôdy, aby mikroorganizmy neboli dlho vystavené slnečnému žiareniu.
Dávkovanie:
Výrobok sa používa v množstve 10 l na hektár. Prípravok je potrebné pred použitím dobre premiešať a nariediť s vodou v pomere 1:30-50.Doba použiteľnosti:
Pri dodržaní podmienok skladovania pri teplote do 5°C 2 mesiace od dátumu výroby
pri teplote do 15°C 3 týždne od dátumu výroby

Balenie: 20, 30, 50, 60 litrov

Číslo certifikátu ÚKSÚP: 0643
 


 310689

Úvodná stránka