Prechod na navigáciu Hlavné menu
AZOTER, s.r.o.

Mechanizmus pôsobenia

Ako je známe, baktérie hrajú rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní produktivity pôdy: viažu vzdušný dusík a dávajú ho k dispozícii rastlinám, zvyšujú príjem fosfátov a draslíka prítomného v pôde a tiež podporujú rozklad organických nečistôt v pôde.
Tieto funkcie dokážu v podstate splniť tri druhy kmeňov baktérií:

- Azotobacter Croococcum : baktéria viažuca vzdušný dusík, poskytuje rastline dostatok dusíka počas celej vegetačnej doby.


- Azospirillum Braziliense : takisto baktéria viažuca vzdušný dusík, ktorá znesie teploty nad 30°C, tým slúži na zásobovanie dusíkom aj v horúcom letnom období.


- Bacterium Megatherium : po rozmnožení tohto mikroorganizmu v pôde koreňový systém rastliny dokáže prijímať mobilizovaný fosfor, ktorý v pôde existuje, ale pre rastlinu neprístupných formách.


- Výrobok zvyšuje pomocou baktérií reprodukciu mikroorganizmov zodpovedných za rozklad celulózy a tým podporuje tvorbu draslíka.

Naše produkty obsahujú tiež vo vode rozpustnú celulózu. Keď sa privedená celulóza spotrebuje, začnú tieto baktérie rozkladať a mineralizovať zvyšky rastlín, čím sa uvoľňujú mikroprvky a makroprvky, ktoré sú v nich viazané.
Táto koordinovaná činnosť baktérií viažucich dusík, mobilizujúcich fosfor a schopných odbúrať celulózu sa vedecky nazýva METABIÓZA. Tento proces tvorí teoretický základ produktov AZOTER®.


 310683

Úvodná stránka