Prechod na navigáciu Hlavné menu
AZOTER, s.r.o.

O nás

Spoločnosť AZOTER je od roku 1995 priekopníkom na európskom trhu vo výrobe bakteriálnych biohnojív a jej veľkoplošného použitia v poľnohospodárskej prvovýrobe.    Hlavnou myšlienkou biohnojiva AZOTER  je viazanie vzdušného dusíka a sprístupňovanie nevyužitých  fosfátov v pôde, ako aj ekonomický efekt znižovania nákladov.


Na domácom trhu má približne 260 partnerov, z toho stálych cca. 140. Výrobky spoločnosti AZOTER sú patentované v 9 štátoch a chránené patentovými úradmi. Každý výrobok má certifikát a je zaradený medzi prípravky, ktoré sa môžu používať v ekologickom poľnohospodárstve. Kmene bakterií sú patentované a sú uložené v Českej zbierke MO Masarykovej univerzity Brno. Jednotlivé kultúry baktérií boli špecialne vyočkované tak ,aby boli vysoko vitálne. V súčastnosti aktívne exportuje do Čiech, Maďarska , Ukrajiny a Chorvátska. Nové trhy sa vytvárajú v Moldavsku, Bielorusku  a Indii.


V posledných rokoch sa spoločnosť AZOTER zaoberá aj problematikou prevencie   pred hubovitými nákazami pôdy ako je sklerotínia–biela hniloba a fuzariózne plesne. K tomu vyvinula ďaľšie dva produkty  AZOTER-SC a  AZOTER-F.

 

AZOTER L - listová výživa. Okrem baktérií obsahuje makro a mikroprvky , ktoré sú potrebné pre jednotlivé druhy plodín(kukurica, slnečnica, cukrová repa, repka olejná,atď).

 

Tohto roku spoločnosť AZOTER certifikovala a uviedla na trh dvojzložkové mineralno-organické fosforečné hnojivo AZOFOS

 

Všetky prípravky majú povolenie na používanie v ekologickom poľnohospodárstve.

 

Ako vedľajšia činnosť spoločnosti AZOTER je vývoj aplikátorov na tekuté hnojivá pre rôzne typy poľnohospodárskych náradí.

 

 


 


 310701

Úvodná stránka